Ingyenes kiadvány

 
INGYENESEN letölthető segédlet terményszárító tulajdonosoknak
 
 
 
Találkozott a következő problémák valamelyikével?
    - Sok törtszem, sok por, és liszt a kukoricában
    - Raktározási problémák
    - Nehezen kézben tartható folyamat
    - Vissza kell forgatni a terményt, mert túl nedves maradt
    - Nem hűl le a termény megfelelően
 
A kukoricát kockázatos 14,5% nedvességtartalomra szárítani, pedig elegendő lenne. Azonban ha nincs meg a háttérben ennek minden műszaki feltétele, terményromlás lesz a következménye a tárolás során.

Ez a kiadvány azért jött létre, mert azt tapasztaltuk ügyfeleink körében, hogy a terményszárítók gyakran nem a lehetséges optimum közelében működnek.

Van amikor a „jó gyakorlat” hiánya az ok, de előfordul, hogy a megfelelő kezdeti beállítás, a precíziós beüzemelés  maradt el a szárító átadásakor. Emiatt a szárító nem képes a precíziós szárítás megvalósítására, pedig képessé tehető!  

A képre vagy ide kattintva letöltheti a "Belelát a szárítóba?" című kiadványt.
  
  
  
Belegondolt már abba, hogy mi történik, ha a szárítóban tűzkár keletkezik és 3-4 hétig a szárító nem tud terményt fogadni?

Már több mint 150 üzemben működik Videokontroll, összegyűjtöttük a szárítótűz megelőzésével kapcsolatos tapasztalatainkat egy ingyenes kiadványban, amit érdemes a kezelőkkel megosztani. 
Ez a gyűjtemény azért jött létre, mert azt tapasztaltuk ügyfeleink körében, hogy szárítótűz esetén lassan, sokszor túl későn történik meg a szükséges beavatkozás. Pedig az emberélet és a technológia védelme érdekében a gyors és határozott beavatkozás elengedhetetlen.
A gyakorlat hiánya miatt a tűz kialakulásától a beavatkozásig tartó 10-30 perc alatt a tűz súlyos károkat okoz a technológiában. Megoldást jelent, ha az érintett munkatársakat előre felkészítjük a szárítótűz esetén szükséges teendőkre és rendszeresen gyakoroltatjuk is ezeket. 

A képre vagy ide kattintva letöltheti a "Mit tegyünk szárítótűz esetén?" című kiadványt.